استاد مهتاب کریم خانی

ایشون یه خانم سی و خورده ای ساله هستن. شاید خیلی بشنوید که توصیه میشه باهاشون درس برندارید. ولی من به شخصه توصیه میکنم که بردارید. مخصوصاً که اساتید دیگه ای که آز منطقی ارائه میدن مسلماً با اختلاف زیادی از ایشون بدتر هستن.


مشخصات و خصوصیات اخلاقی: از نظر اخلاقی یکم پیچیده هستند ایشون. به هیچ وجه نمیشه بهشون گفت بداخلاق ولی خوش اخلاق و مهربون هم نیستن. بیشتر میشه گفت جدی هستن و شوخی هم کلاً ندارن.
حضور و غیاب: حضور غیاب انجام میدن، ولی حتی با تعداد غیبت زیاد هم کسی رو حذف نمیکنن. اگه کارتون رو درست انجام بدید نمره خوبی هم میدن حتی.
تمرین: از معدود اساتید آزمایشگاه هستن که گزارش کارشون بصورت گروهی هست! که خودش یه نکته فوق العاده مهم در انتخاب استاد آزمایشگاهه :دی
نحوه تدریس: سر کلاس درس رو توضیح میدن و طبق دستور کار مدار رو میبندید. اضافه کاری ندارن، ولی براشون مهمه که آزمایش رو ببندید و به نتیجه برسید، و اگه لازم باشه راهنمایی میکنن که به یه جا برسه. نه مثل بعضی اساتید که از صندلیشون بلند نمیشن.
امتحان و نمره: امتحانشون کاملاً عملی هست. یه مدار میدن میگن اینو ببندید. فقط هم نتیجه رو نگاه میکنن، نه اینکه تئوریش رو بپرسن ازتون. سوال سختی هم نیست، مثلا برای ما این بود که شمارنده سنکرون نزولی ببندیم روی سون سگمنت نشون بده. امتحان هم گروهی هست، کاملاً هم جزوه باز. اجازه دارید همه چی سر امتحان ببرید. ولی با گروهای دیگه هیچ صحبتی حق ندارید بکنید و خیلی حساسن رو این قضیه.
نتیجه گیری: مجموعاً توصیه میشن. چند نفر به من گفتن که چرا برداشتی، ولی در طول ترم همه به این نتیجه رسیده بودیم که ایشون اذیت خاصی ندارن و آخر ترم هم همه از نمره هامون راضی بودیم. یکم روی شوخی و نظم کلاس حساس هستن و حتی رو اونم نه خیلی زیادی. خلاصه اینکه باهاش بردارید خیالتون راحت باشه.
-1

علیرضا افشار

استاد دروس اندیشه 1و2 هستتن ایشون.

هرجلسه میان نزدیک 10 تا 15 سوال در مورد اندیشه میگن با جواب که آخر ترم نزدیک 130 تا سوال میشه و از آسون ترین سوال های که داده امتحان میگیره و جواب هر سوال امتحانش تقریبا 1 خطه.

هر سوالی که میگه خودش اول میگه بعد از یکی میخاد که جوابو تکرار کنه که مثبت داره

اگر غیبت داشته باشی با جواب هر سوال غیبتت پاک میشه که اگر تا آخر ترم غیبتاتونو پاک کنین و یک مثبت بگیرین 12 نمره ارفاق میکنه

اگرم غیبت نداشته باشینو مثبت بگیرین 20 نمره ارفاق میکنه

کلاسشون خشک نیس با دانشجو خوب رفتار میکنه شوخی هم میکنه گاهی اوقات

روی خواب و گوشی حساسه و مهمترین چیز توی درسش حضور غیابه اگر غیبت نداشته باشی و مثبت بگیری تو امتحان جواب همه ی سوالارم غلط نوشته باشی 20 میده.

با جواب دادن سوال حفظ کردن آیه از کتاب و کنفرانس میشه مثبت بگیرین یا غیبت پاک کنین 1 مثبت هم به کسی بیشتر نمیده.

خلاصه که زیر 20 گرفتن از افشار یه جورایی محاله!!!!

 

حضور و غیاب: خیلی مهمه واسش
نحوه تدریس: 10 تا 15 سوال میگه و تک تک جواب میده خودش بعد از دانشجو میخاد که تکرار کنه جوابد
امتحان و نمره: اگه بتونین بردارین باهاش 20 این
نتیجه گیری: صد در صد بردارین
0

غلامرضا علیجانی(زمین شناسی ساختمانی)

دکتر غلامرضا علیجانی

استادی نسبتا ۵۰ ساله خوشتیپ مودب
حضور غیاب:به موقع میکنن ولی مهم نیس
جزوه کاملی دارن از همون جزوه امتحان
میگیرن
نمره خوبی هم ارفاق میکنن
خلاصه استاد خوبی هستن حتما توصیه میشه باشون ورداشته بشه
0

سید هادی سیدین

استاد سید هادی سیدین

لیسانس: آزاد تهران جنوب، فوق لیسانس: دولتی سمنان، دکترا: آزاد علوم تحقیقات

کارشناس تحقیق و توسعه شرکت نفت پاسارگاد

استاد دانشگاه علمی و کاربردی

چند سالی در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران مشغول کار پژوهشی بودن

کتاب هایی که تالیف کرده :

حل المسائل درس راکتور مقطع لیسانس و ارشد و کتاب مخصوص داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد و استخدامی مهندسی شیمی که خیلی ها خریدن و بدرد میخوره.

با نرم افزارهای زیادی کار کرده خصوصا متلب و شبیه سازی فلوئنت

مشخصات و خصوصیات اخلاقی: خوش اخلاق و خیلی به دانشجو احترام میذاره و دلسوز. صبر و حوصله زیادی داره و شخصیت آرامی داره و آدم خون گرمی هستن و با بچه ها رو راست و کلاساش حوصله سر بر نیست و حقیقت درس، دانشگاه و شغل و آینده رشته خیلی رک و پوس کنده به بچه ها میگن و خیلی کمک میکنن تا شناخت دانشجو بیشتر بشه.

حضور و غیاب: انجام میده و براش مهم. ولی با کسایی که مشکل دارن با دلیل موجه راه میاد.

تمرین: تمرین میده مخصوصا تو درس موازنه . ولی لازم نیست هر جلسه بیارین گیر نیست و همه رو سعی میکنه حل کنه خودش سرکلاس تا نکته مبهمی نمونه. ولی برای امتحان میان ترم حتما باید حل کنید قبلش تا یاد بگیرید و حتما ماشین حساب ببرید. خیلی مهم. به نفع تونه که ببرین چون جواب آخر نمره داره و به چشمش یه دانشجویی که اکتیو باشه و تمرین حل کنه مهم و نمره کمک میکنه و ارفاغ میکنه. استاد حل تمرین هم دارن که معمولا از جلسه پنجم ترم به بعد میزارن که بچه ها اذیت نشوند و مشابه تمرینات کلاسی توضیح میدن برای فهم بیشتر بچه ها و خیلی مفید حتما شرکت کنید.

نحوه تدریس: بیشتر درس های موازنه مواد و انرژی و ترمودینامیک و سیالات و کارگاه نرم افزار ارائه میدن. اطلاعات فنی و صنعتی خوبی دارن و کلی از لغات مهم درس به انگلیسی هم میگن، که به درک و فهم شما از رشته مهندسی شیمی و زبان فنی کمک میکنه. اگه وقت کنن حتما کار با نرم افزار به بچه ها یاد می دن. مخصوصا تو درس متلب. اگر مطلبی رو متوجه نشدین، حتما ازش بپرسین چون با دقت بیشتری براتون توضیح میده و سعی کنین با کلاس پیش برین. چون اگر بزارین جمع بشه براتون سخت میشه خوندنش و جزوه رو خوب هرجلسه بخونید. از سروصدا و بی احترامی و شلوغی کلاس خوشش نمیاد و نحوه تدریسشم از خیلی از استاد های بنام و قدیمی دانشگاه بهتره.

امتحان و نمره: تا هرجا که وقت کنه درس بده حتما میان ترم میگیره. ولی خیلی جدی امتحاناش. بیشتر واسه این امتحان میگیره که بچه ها درس بخونن و شب امتحانی نشن. نمره ی میان ترم بر اساس جواب کامل شما میده (همه جواب، حتی فرمول و جواب آخر نمره داره)سوالای ترم متوسط طرح میکنن. به نظر من یه کم بالاتر از نمره ی خودتو میده و اونم بستگی به همون دیدی داره که حل تمرین و میان ترم و فعال بودن سر کلاس براش داره. ولی 20 نمیده 20 رو به کسی میده که واقعا 20 شده باشه تو برگه. ولی اگه چیزایی رو که گفتم رعایت کنین، گرفتن نمره ی بالای 15 اصلا سخت نیست.

نتیجه گیری: از نظر اخلاقی فوق العاده باشخصیت، مودب و مهربون و فروتن. درس خوب میده مخصوصا تو درس ترمو و موازنه فقط با کلاس پیش برین و درس بخونین. نمره هم خوب میده خیلی سخت گیر نیستن. 

به همه خوب کمک میکنه مگر اینکه دیگه هیچی ننوشته باشی تو برگه. 8 بگیری پاس میکنه. کسی رو الکی نمیندازه. اصولا اگه توی ترم تلاشتو دیده باشه با این چیزا کاری نداره و حتمانمره میده. 

پشنهاد: هر درسی داشتید بدون شک با ایشون بردارید! و رو هوا بزنید.

حضور و غیاب: انجام میده و براش مهم. ولی با کسایی که مشکل دارن با دلیل موجه راه میاد.
+1

محمد معصومیان

چو بد کردی مباش ایمن ز آفات             

که واجب شد طبیعت را مکافات

نتیجه گیری: ما دانشجویان دانشگاه آزاد حق داریم از همه اساتید و از همه چیزها شکایت کنیم. از آنجا که شهریه می دهیم حق خود می دانیم که آنچه را که می خواهیم داشته باشیم و آنچه را که نمی خواهیم نداشته باشیم. مدتها قبل از اینکه ترم درسی آغاز گردد در جستجوی اطلاعات کاملی هستیم تا یقین پیدا کنیم که استاد انتخابی ما بیشترین تطابق را با آنچه می خواهیم داشته باشد. از دبیرستانهایی که ماهیت معلمانشان بر اساس آنچه ما می خواهیم تعریف می شوند وارد دانشگاه می شویم و طبیعتاً دانشگاهی می خواهیم که ماهیت اساتیدش بر اساس اراده ما شکل گرفته باشد. سرفصلها و نحوه تدریس و میزان مطالب و تعداد صفحات جزوه و نحوه اداره کلاس و رفتار استاد باید تابعی از خواست و طلب ما باشد. اگر بیش از 90 درصد دانشجویان کلاس ریاضی عمومی را افرادی از ما تشکیل می دهد که آخرین دروس ریاضی دبیرستان خود را با اراده نامحدود خویش به محتوایی معادل با دوره راهنمایی بدل نموده اند طبعاً محتوای درس ریاضی عمومی نیز باید تغییر ماهوی بدهد و تنها آنچه را که از اواخر دوره راهنمایی باقی مانده است پوشش دهد. بنابراین تفاوتی نمی کند نام استاد ریاضی معصومیان یا یوسفیان یا کاتوزیان باشد، بلکه آنچه حیاتی است ورود قطعی اراده همگانی ما در تعیین ماهیت درس و شکل تدریس و نحوه اختصاص نمره است. خطای استاد معصومیان در این نبود که 90 درصد دانشجویانش در امتحان نهایی حاضر نشدند یا نمرات نهایی اختصاص داده شده از پشیزی تجاوز نکرد. ذنب کبیره او مقاومت در برابر سیل بنیان کن اراده همگانی ما بود. حتی نظرات طولانی حاوی همه انواع زشت ترین الفاظ و جملات و خطاب به خانواده ایشان که ایشان در بخش نظرخواهی وبلاگ خویش دریافت می نمود عکس العمل طبیعت در برابر اراده و خواست حق ما و ظلم و بی عدالتی وسیعی بود که ایشان به دلیل مقاومت در برابر اراده همگانی ما از خود نشان می داد. ایشان هرگز درنیافت که این اراده مقدس همگانی ما صرفاً طالب اخذ مجوز گذر از دروس ریاضی به کوتاهترین شکل ممکن است و نه خواستار درک آن دسته از مفاهیم ریاضی که جایگاهی در این اراده خطاناپذیر ندارند.
0

رحمان فرنوش


آمار و احتمالات مهندسیمشخصات و خصوصیات اخلاقی:
ایشون یه آقای حدوداً 50 سالشونه، بسیار موقر و سنگین هستن. شوخی خاصی نمیکنن سر کلاس، ولی بداخلاق هم نیستن. فوق العاده با سواد و به شدت مسلط به درسشون هستن. کتاب آمار خودشون به عنوان رفرنس خیلی جاها استفاده میشه. از اون آدمای انعطاف پذیر هستن که خودشون رو با شرایط وقف میدن. مثلا اینکه سالهاست توی دانشگاه علم و صنعت هستن ولی درک میکنن که تهران جنوب فرق داره و نباید این 2 دانشگاه و دانشجوهاش رو یکی کنن! 


 


حضور و غیاب:
اصلا حضور غیاب نمیکنن و ابداً هم به نظر نمیاد براشون مهم باشه. بدیهیه که تغییر کد و اینها هم کاملاً آزاده.


 


تمرین:
کلاً ایشون درک میکنن که تهران جنوبه و دانشجوها فوقش حالش رو داشته باشن سر جلسه امتحان بیان  wink برای همین تمرین و میانترم و این داستانها رو کلاً ندارن.


 


نحوه تدریس:
بسیار به درس مسلط هستن و درس رو با بیان خوبی میگن. ولی مثال زیاد حل نمیکنن، و خب آمار درسیه که باید انواع مثالها رو ببینید تا بتونید نمره خوبی بگیرید. البته اینطور نیست که فرصت نشه مثال حل کنن و هیچ اصراری هم ندارن که ساعت جلسه رو کامل باشن. ولی خب مدلشون اینطوریه که مثال کم حل میکنن و خودتون باید برید سراغ مثال. کتابشون پر از مثالهای خیلی خوب از سوالات امتحانی دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه خودمونه.


 


امتحان و نمره:
امتحان رو که گروه میگیره و ایشون به گفته خودشون تا حالا تو انتخاب سوالات دخالتی نداشتن. در مورد نمره کمی نظرات متفاوته. بعضیا اعتقاد دارن که ایشون هم بسیار خوب میدن، هم دست بالا تصحیح میکنن و هم نزدیکای 10 رو پاس میکنن. بعضی ها هم اعتقاد دارن که ایشون براحتی میندازن! من اینطور نتیجه میگیرم که یه مقدار رندومه (هرچند منو خیلی خوب پاس کردن!)


 


نتیجه گیری:
اگه از اونایی هستید که خودتون درس میخونید که حتماً باهاشون درس بردارید. چون اذیت نمیکنن و درس رو هم عالی میدن. اگه اهل درس خوندن نیستید بازم گزینه خوبی هستن ایشون. 

+1

روزبه رجبی توستانی

روزبه رجبی توستانی

الکترومغناطیس


یه استاد جوون نهایتا سی و چهار پنج ساله لاغر اندام ، تا اونجا که من از سایتش فهمیدم انگار خودش دانشجوی دکتراست .
درس دادنش تعریفی نداره ، خیلی سریع درس میده و معمولا اول هر مبحث یه بخش کوتاهی جزوه میگه بعد با مثال ادامشو توضیح میده ولی اکثر قریب به اتفاق سوالارو خودش حل میکنه و انقدر هم سریع حل میکنه که هیچی سر در نمیارید مگه اینکه تمام دروس هفته های قبلو کاملا مسلط باشید و بتونید پا به پای خودش پیش برید . من ترم مهر باهاش کلاس داشتم انقد سریع درس داد که با اینکه دو هفته تعطیلی بهش خورد بدون اینکه جبرانی بذاره 9 فصل کتاب هیت رو درس داد ! یعنی بیشتر از همه ی استادای دیگه .
امتحانشم اصلا خوب نبود ، از 9 فصل 5 تا سوال 4 نمره ای داد که 8 نمره اش از فصل های آخری بود که استادای دیگه اصلا درس نمیدن اون فصل هارو و چند فصل خیلی مهم (مثل کار و انرژی ) رو بدون اطلاع قبلی حذف کرد !
پیشنهاد من اینه که اگر ساعت انتخاب واحدتون جور درومد با یه استاد بهتر بردارید چون مغناطیس درس مهمیه ...
0

حسین قماشی

و خداوند عذاب را آفرید

تو ظاهر میخنده ولی آخر ترم بچه هارو یکی در میون میندازه

درس دادنش افتضاحه، معلوم نیست کدوم حرفش جزو درسه، کدوم حرفش تراوشات ذهنه معلولش!

هر جلسه 20تا تمرین میده که با اطلاعات تدریسی خودش قابل حل نیست باید بری اینترنت بگردی

سره جلسه یه بند از اینو اون سوال میکنه

یه ربع اول هر جلسه کوییز میگیره در حدی که انگار داره از قاتل پدرش امتحان میگیره

حرف آخر، به هیچ وجه باهاش بر ندارین که علاوه بر افتادن اعصابتونم خورد میکنه

 

0

سولماز رشیدزاده

من با ایشون شیمی عمومی داشتم اما دیگه شیمی عمومی تدریس نمیکنن و فقط شیمی آلی درس میدن

نکاتی که میگم مال شیمی عمومیشونه نمیدونم سر کلاس شیمی آلی هم همین جورین یا نه

جزوه شون معمولیه

سطح بالا درس نمیدن و عین کلاس اول جزوه رو مثل دیکته میگن بنویسید

و از روی کتاب مورتیمر میگن و هیچ جمله ای رو خودشون نمیگن (از مورتیمر میخونن بنویسید)

اجبار نمیکنن که کتابو تهیه کنید فقط سوالای آخر هر فصل لازمه که میتونین از کتابخونه یا دوستاتون بگیرید یا کتابو از اینترنت دانلود کنید


مشخصات و خصوصیات اخلاقی: استاد جوون و تقریبا خوش اخلاق
حضور و غیاب: هرجلسه حضور غیاب میکنن اگه غیبت نداشته باشید 2نمره اضافه میکنن
تمرین: آخر هر فصل تعدادی تمرین میدن که به نفعتونه حل کنین و تحویلشون بدین چون هم نمره داره هم امتحان پایان ترم از همون تمریناس
نحوه تدریس: تعداد فصل هایی که درس میدن زیاده اما سطح پایین درس میدن
امتحان و نمره: امتحان خخخخخیلی آسون میگیرن و تقریبا خوب صحیح میکنن
نتیجه گیری: باهاش بردارین به سادگی میتونین نمره خیلی خوبی بگیرید اما درسو در سطح پایین یاد میگیرید
0

مهدی عسگری کیا

مهدی عسگری کیا


فیزیک 1 و2

آزمایشگاه فیزیک 1و2


استاد مسنی هستش که یکم اضافه وزنش بالاست با موهای بلند و عینک طبی...


نحوه تدریس:

من با ایشون آز فیزیک 1داشتم اصلا خوب درس نمیده حتی بعضی مواقع از خودش فرمول درمیاره و کتاب یا جزوه اصلی رو زیر سوال میبره خیلیم با خوش درگیره اصلا حالش معلوم نیست چجوریه...


نحوه امتحان:

این استاد استادی هستش که تو آزمایشگاه فقط به رسم نمودار گیر میده حتی اگه درستم رسم کرده باشی باز گیر خودش رو میده امتحان برای ما چون دو قسمت بود قسمت اول رو کتبی گرفت قسمت دوم هم شفاهی که از هر کسی 2تا سوال می‌پرسید که اگه درستم جواب میدادی میگفت غلطه و افتضاح بود کلا خیلی گیره...


نحوه نمره دادن:

به ما گفته بودن که نمره خیلی خوب میده اما من که چیزی ندیدم از این استاد...
در پایان بهتون پیشنهاد میکنم با این استاد به هیچ عنوان فیزیک 1یا2رو برندارین اما آزمایشگاه چون خیلی ها پاسی میگیرن اشکال نداره.

0